Defne Joy Foster Neden Öldü?

Televizyon dünyasından bir yıldız kaydı. Ekranların renkli kişiliği, sempatik sunucu Defne Joy Foster hayatını kaybetti. 32 yaşındaki sunucunun ölüm sebebi otopsi sonrası ortaya çıkacak.

Televizyon ekranlarının renkli ve enerjik simalarından Defne Joy Foster artık aramızda değil. Türk halkının önce DJ olarak tanıdığı daha sonra da diziler ve sunduğu televizyon programları ile tanıyıp sevdiği sempatik sunucu hayatını kaybetti.

Arkadaşı Ahmet Altan’ın Oğlu Kerem Halit Altan’ın Evinde Rahatsızlandı
Astım hastası olduğu öğrenilen Foster, gece arkadaşlarıyla eğlendikten sonra arkadaşı Kerem Halit Altan’nın Caddebostan Tanzimat sokaktaki evine gitti. Burada fenalaşan Defne Joy Foster için ambulans çağrıldı. Ancak sağlık ekiplerinin ilk kontrolünde Foster’ın öldüğü belirlendi.

Kesin Ölüm Sebebi Otopsiden Anlaşılacak
Olay yerine gelen Kadıköy Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin ardından Defne Joy Foster’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

"Solunum yetmezliği" ve "kalp krizi" sonucu öldüğü tahmin edilen Foster’ın, kesin ölüm sebebi otopsiden sonra belirlenecek.

Eşi Olay Yerine Gelerek Bilgi Aldı
Defne Joy Foster’in eşi İlker Yasin Solmaz, olay yerine gelerek polisten bilgi aldı.

Foster’ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Halit Altan da emniyette ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Defne Joy Foster Kimdir?
Defne Joy Foster, 2 Eylül 1979 tarihinde Adana’da doğdu. Annesi Türk, babası Amerikan olan Defne Joy Foster, ortaokulu İzmir Alsancak Ortaokulu’nda okudu. 2008’de İlker Yasin Solmaz ile evlendi ve bu evlilikten 13 Haziran 2009’da Can Kılıç dünyaya geldi.

İlk olarak Kral TV’de DJ olarak ekran başına geçen Foster, daha sonra çeşitli kanallarda müzik programı sundu. Ardından dizi oyunculuğuna başladı. Uzunca bir süre Sihirli Annem (2003-2006) adlı dizide Eda karakterini canlandıran Foster, Ruhsar (1997), Beyaz Yalanlar (2000), Selena (2008), Hayal ve Gerçek (2007) adlı televizyon dizelerinde de oyuncu olarak yer aldı.

TRT’deki "Çeyiz Şov"u ile TV8’deki "Bir İş İçin Lazım" adlı programları da sunan Foster, son olarak Acun Ilıcalı’nın sunup, yapımını üstlendiği "Yok Böyle Dans" adlı programda yarışmacı olarak katılmıştı.

"Bebeğim Hasta Demişti"
Foster, geçen hafta yarışmadan elenmiş ve bunun nedenini de "Bebeğim bir süredir hasta. Geceleri uyutmuyor, onun için yeterince çalışamadım" diyerek açıklamıştı.

Fethiye’de Toprağa Verilecek
Defne Joy Foster’ın cenazesinin, annesinin isteği üzerine Muğla’nın Fethiye ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

Fethiye’nin Karagözler Mahallesinde yaşayan Foster’ın dayısı Nejat Nayman ve diğer yakınları, Foster’ın annesinin isteği üzerine cenazeyi almak üzere İstanbul’a hareket etti. Cenaze Fethiye’de toprağa verilecek.

Defne Joy Foster’ın yazları tatilini geçirdiği Fethiye’deki komşularının da oldukça üzgün olduğu bildirildi.

0 yorum:

9