Zuckerberg’in Kendi Facebook Hesabı Bile Hack'lendi

Facebook’un sahibi ve CEO’su Mark Zuckerberg’in sitedeki fan sayfasında tuhaf bir mesajla karşılaşanlar şaşkınlık yaşadı.

Facebook kurucusunun sitedeki fan sayfasında ona ait gibi görünen tuhaf bir mesaj yayınlandı. Mesaj kısa süre sonra kaldırıldı.

Zuckerberg tarafından gönderilmiş gibi görünen mesajda sitenin bankalar yerine, adına uygun şekilde, kullanıcılardan yatırım kabul etmesi önerildi.

The Social Network filminde yer alan bir cümleden esinlenerek Mark Zuckerberg’in girişi gibi gösterilerek eklenen mesajda şöyle denildi:

“Hack başlasın! Facebook’un paraya ihtiyacı varsa bankalara gitmek yerine neden sosyal bir bakışla Facebook kullanıcılarının siteye yatırım yapması düşünülmüyor? Facebook, Nobel ödüllü Muhammed Yunus’un bahsettiği şekilde bir ‘sosyal iş girişimi’ne dönüştürmek mümkün değil mi? Ne düşünüyorsunuz?”


Mesaj, silininceye kadar 1800 ‘beğeni’ ve 500’den fazla yorum aldı. Henüz firmadan bir açıklama yapılmasa da, mesajın Zuckerberg’in kendisi tarafından girilmiş olması ihtimali düşük görülüyor.

1 yorum:

annassa dedi ki...

Sonuçta hackleme dediğimiz olay son günlerde bayağı bir kolaylaştı ve bu bence o kadar da tuhaf birşey değil.Ama hacklenen facebook adresi Zuckerberg'in olunca işte o zaman komediye dönüşüyor biraz (=

9